CMS KREATOR

Czym jest druk 3D?

Druk 3D wraz z obróbką CNC to obecnie przodująca technologia wykorzystywana w produkcji małoseryjnej (do 100 sztuk). To hybrydowe rozwiązanie znajduje zastosowanie praktycznie w każdej branży: od architektonicznej i medycznej przez motoryzacyjną i lotniczą kończąc na przemyśle kosmicznym. Drukowanie 3D w połączeniu z frezowaniem CNC pozwala na stworzenie w pełni realistycznego modelu nowego lub już istniejącego produktu o skomplikowanej geometrii wewnętrznej. 

Nowoczesne wysokowydajne maszyny CNC do druku dostępne są w ofercie firmy CMS Polska. Mogą one z powodzeniem zastąpić dwa urządzenia: drukarkę 3D i obrabiarkę CNC.Takie rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne, ale także gwarantuje dużą oszczędność czasu, co z kolei pozwala na optymalizację kosztów na wielu polach. Frezarka CNC z opcją druku 3D sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się potrzeba wyprodukowania w krótkim czasie niewielkiej liczby modeli i prototypów, również personalizowanych.

Jak wygląda proces drukowania i obrabiania modeli 3D?

Druk 3D odbywa się metodą przyrostową, głównie przy wykorzystaniu termoplastycznych tworzyw sztucznych, żywicy i proszków metalowych. Produkowany komponent powstaje warstwa po warstwie, a cały proces można zaobserwować gołym okiem. W procesie frezowania możliwe jest dowolne kształtowanie elementów z dokładnością na poziomie 0,01 mm. W ten sposób uzyskuje się produkt o złożonej geometrii i bardzo dobrym poziomie szczegółowości.

Wybierz CNC do druku od CMS Polska!

Maszyny CNC do druku 3D od CMS Polska to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających Klientów, którzy szukają zaawansowanego technologicznie urządzenia pozwalającego na tworzenie modeli kompozytowych o bardzo dużych formatach. Opcja wielkoformatowego druku 3D wdrożona do centrum obróbczego CNC gwarantuje szybką, precyzyjną, a także bezpieczną pracę. Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu i pełnemu zautomatyzowaniu praca operatora ogranicza się do włączenia maszyny i importu projektu przygotowanego w CAD. Do projektu można wprowadzać kolejne poprawki i weryfikować je w skali 1:1 w czasie rzeczywistym.

CMS Kreator

CMS Kreator to wysokowydajne urządzenie łączące w sobie zalety obrabiarki CNC oraz drukarki 3D. Wyróżnia się ponadprzeciętną wydajnością ekstrudera, dużym polem roboczym druku i szybkością działania. Co więcej, oferowana maszyna potrzebuje do produkcji pojedynczej części aż pięciokrotnie mniej materiału w porównaniu do konkurencji. W CMS Kreator zastosowano autorskie rozwiązania opracowane przez ekspertów z dziedziny inżynierii materiałowej.

Rozwiązania stworzone dla Ciebie

W CMS Polska doskonale wiemy, jak duże i wymierne korzyści może przynieść wdrożenie innowacyjnych rozwiązań usprawniających procesy produkcyjne, dlatego oferujemy kompleksowe i wielofunkcyjne obrabiarki CNC do druku, które spełniają wszystkie normy jakości i bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem. Jako producenci zapewniamy wsparcie zakupowe, merytoryczne i serwisowe. Prowadzimy również szkolenia z zakresu obsługi zakupionego urządzenia.

 

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry