Piły panelowe i piły do cięcia po termoformowaniu

Piły panelowe

Podczas obróbki tworzyw sztucznych czy aluminium liczy się zarówno precyzja cięcia, jak i bezpieczeństwo osób znajdujących się w pobliżu. W CMS Polska wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oferując wysokiej jakości piły panelowe. Urządzenia te doskonale sprawdzą się w różnego rodzaju zakładach, warsztatach i pracowniach zajmujących się produkcją przemysłową na dużą skalę. Umożliwiają szybką, sprawną, precyzyjną i bezpieczną obróbkę materiału.

 Piły do cięcia oferowane przez CMS Polska spełniają najwyższe standardy jakości. Łączą w sobie wysokiej klasy komponenty z nowoczesnymi rozwiązaniami zgodnymi z filozofią produkcji 4.0. Urządzenia można zaprogramować w taki sposób, aby większość procesów wykonywana była automatycznie. Piły panelowe dają możliwość cięcia:

  • tworzywa sztucznego,
  • aluminium,
  • drewna,
  • płyt o powierzchniach pokrytych akrylem, laminatem, lakierem,
    kompozytów.

Uniwersalne zastosowanie pił panelowych zapewnia wysoką wydajność w produkcji przemysłowej.

Cięcie po termoformowaniu

Osobną grupą urządzeń są piły do cięcia po termoformowaniu (inaczej poziome separatory taśmowe). To maszyny przeznaczone do automatycznego oddzielania kształtowanych termicznie elementów od płyty podstawy. Termoformowanie polega na rozgrzaniu powierzchni tworzywa do temperatury bliskiej topnienia, prowadząc do jego plastyczności, a następnie formowaniu go do pożądanego kształtu.

 Taki materiał poddany termicznej obróbce zmienia swoje właściwości, dlatego do jego cięcia niezbędne są specjalne piły. Cięcie po termoformowaniu wymaga dużej precyzji oraz ostrożności. Dzięki płynnej regulacji cały proces przebiega szybko i sprawnie oraz jest całkowicie bezpieczny dla operatora.

Wysokiej klasy wydajne urządzenia od CMS Polska

Dużym uznaniem Klientów firmy CMS Polska cieszą się piły paneloweHelix i piły do cięcia po termoformowaniu T-Maxi. Czym się charakteryzują?

Piła panelowa Helix

Piła panelowaHelix wyposażona jest w blat roboczy o dużej powierzchni, na którym umieszcza się materiał do obróbki. Dzięki specjalnym zaciskom z podwójnym palcem jest on odpowiednio stabilizowany. Zastosowanie prowadnic pryzmatycznych pozwala zredukować drgania. Agregat piły podcinającej wyposażony jest w mechanizm z pneumatycznym opuszczaniem, dzięki któremu obsługa maszyny nie wymaga użycia siły.

Piły do cięcia po termoformowaniu T-Maxi

Piła do cięcia po termoformowaniu T-Maxi to połączenie solidnejkonstrukcji z prostotą użytkowania. Specjalne wyprofilowane ostrza pozwalają na cięcie w każdych warunkach. Urządzenie wyposażone jest w specjalny separator, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem spowodowanym odłamkiem metalu czy innego tworzywa. Regulowane ramiona dociskowe stabilizują przecinany materiał.

Zaufaj profesjonalistom

CMS SpA jest globalnym liderem w produkcji maszyn numerycznych. Nasze urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty jakości, co świadczy o ich niezawodności i bezpieczeństwie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą handlową już dziś. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry