Poziome centra obróbcze – profesjonalne urządzenie do obróbki skrawaniem

Precyzja, szybkość i bezpieczeństwo stanowią podstawę każdego procesu produkcyjnego. Mogą w tym pomóc centra obróbcze poziome. To specjalne obrabiarki ze stałym stołem i przemieszczającą się w osi X belką poprzeczną wykorzystywane powszechnie w zautomatyzowanej produkcji. Pozwalają m.in. na cięcie, szlifowanie, polerowanie czy zatępianie szklanych powierzchni. Zastosowane systemy sterowania ruchem (wraz z liniałami pomiarowymi) zapewniają maksymalną dokładność w procesie obróbki, a wytrzymałe wrzeciona gwarantują wydajną i precyzyjną pracę. 

Takie urządzenia mają stabilizację temperaturową, dzięki czemu nie grozi im przegrzanie – nawet w przypadku ciągłej, wielogodzinnej pracy ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Duża przestrzeń robocza blatu (wykonanego z duraluminium) umożliwia łatwy załadunek i szybką obróbkę tafli szkła o bardzo dużych wymiarach. Na komfort obsługi centrów obróbczych wpływa również zastosowanie: 

  • systemu spłukiwania wiórów,
  • kółka ręcznego,
  • obrotnicy ułatwiającej operacje załadunku i rozładunku,
  • intuicyjnego układu sterowania.

Centra obróbcze w ofercie CMS Polska

Wysokowydajne centra obróbcze od CMS Polska stanowią doskonały wybór do zakładów szklarskich, kamieniarskich czy też bardziej rozbudowanych parków maszynowych. Obróbka naszymi urządzeniami jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. To wszystko zasługa nowoczesnych technologii i autorskich patentów. W naszej ofercie znajdują się 3 centra obróbcze o różnych parametrach użytkowych przeznaczone do profesjonalnej obróbki skrawaniem – to modele Gea, Maxima oraz Speed.

Centrum obróbcze Gea

Gea to centrum obróbcze sterowane numerycznie, przeznaczone do obróbki każdego rodzaju szkła – również laminowanego czy kuloodpornego. Maszyna ta, oprócz cięcia, doskonale sprawdzi się podczas szlifowania, grawerowania wiercenia lub frezowania płaskich arkuszy szkła (witryn okiennych, drzwi prysznicowych itp.) pod kątem 5°. W dostępnym modelu zastosowany jest system wymiany łańcuchów, chłodzone śruby kulowo-toczne oraz dwa bezszczotkowe serwomotory. Maszyna może zostać wyposażona w 3- lub 4-osiowy system.

Maxima

Centrum obróbcze Maxima to urządzenie wyróżniające się 5 lub 6 interpolowanymi osiami (w zależności od wersji). Przy jego pomocy można w szybki i precyzyjny sposób obrobić nawet bardzo twarde materiały, takie jak ceramika, marmur czy granit. Wysokowydajne urządzenie pozwala na konturowanie krawędzi, wiercenie, szlifowanie, a także grawerowanie. Jest dostępne w trzech wersjach: na poboczach betonowych, ze złączem HSK lub z obrotnicą.

Speed

Centrum obróbcze Speed to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie znajdujące się w portfolio firmy CMS. Charakteryzuje się bardzo dużą przestrzenią roboczą i blatem umieszczonym na wysokości 50 cm od ziemi. Dzięki inteligentnym systemom podnośnikowym obsługa maszyny jest w pełni zautomatyzowana. Centrum obróbcze Speed dostępne jest w wersji 3- lub 4-osiowej.

Zaufaj profesjonalistom

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą profesjonalnych obrabiarek CNC od CMS Polska. Jako producenci oferujemy pomoc w doborze maszyny do obróbki, dostosowanej do potrzeb konkretnego zakładu, a także zapewniamy profesjonalne wsparcie serwisowe (zarówno gwarancyjne, jak i pogwarancyjne).

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry