Rozwiązania dla branży z sektora plastiku

Wydajne i bezpieczne maszyny CNC 

POSEIDON – 5 osiowe centrum obróbcze

5-osiowe centra obróbcze do obróbki szybkościowej tzw. „high speed”

Centrum obróbcze z 5 interpolowanymi osiami, specjalnie zaprojektowane do obróbki szybkościowej aluminium, materiałów kompozytowych, włókien węglowych i szklanych, ceramiki oraz materiałów drewnopochodnych.

Zalety

 • Mocna stalowa konstrukcja
 • Podwójne zębatki na osiach
 • Mocna i sztywna mechanika
 • Szerokie opcje dostosowywania do potrzeb klienta
 • Szeroki wybór pracy stołów
 • Wszechstronność oraz możliwość obróbki części o dużych rozmiarach

Obszary zastosowania maszyny:

 • Przemysł lotniczy
 • Izolacje
 • Przemysł motoryzacyjny
 • Wyposażenie yachtów i łodzi
 • Przemysł zbrojeniowy

Maszyna CNC, która czerpie z doświadczeń sektora morskiego i lotniczego

Poseidon to seria wydajnych maszyn CNC do realizacji wszechstronnych procesów produkcyjnych. Urządzenia są dedykowane do seryjnej produkcji detali dużych i o średniej wielkości. Konstrukcja i każde z rozwiązań technicznych na wyposażeniu tego nieprzeciętnego centrum obróbczego operującego w 5 osiach zostały opracowane przez spółki z grupy SCM. Podczas projektowania 5 osiowych centrum obróbczych z tej serii, wykorzystano wszystkie doświadczenia, jakie grupa zdobyła w ciągu wielu dekad współpracy z firmami operującymi w sektorze morskim, lotniczym i nie tylko.

Perfekcyjnie, nawet przy ekstremalnych przeciążeniach

Proces produkcyjny to nie spacer. W trakcie realizacji harmonogramu brakuje miejsca na wahanie się i nieprzewidziane ruchy. Posejdon to sprzęt, który dąży do celu i realizuje go w najkrótszym możliwym czasie bez jakiejkolwiek szkody dla jakości. 5-osiowe centrum obróbcze gwarantuje możliwość płynnej realizacji każdej operacji. Co więcej, maszyny są wyposażone w kompaktowe rotacyjne magazynki na 30 sztuk najczęściej stosowanych narzędzi. Dzięki temu nawet zmiana osprzętu może przebiegać niemalże w tle postępującego procesu produkcyjnego.

Idealna geometria produktu, niezależnie warunków realizacji operacji

Konstrukcja sprzętu, niezależnie od tego, czy mowa o najbardziej kompaktowej maszynie z serii – Posejdon K, czy o gabarytowych Posejdonach / Concept została opracowana pod kątem trwałości i optymalnej wydajności nawet podczas pracy z trudnym materiałem, przy realizacji procesu, którego celem jest wytworzenie elementu o skomplikowanym kształcie. Niezależnie od kąta, pod jakim trzeba podejść z narzędziem, centrum obróbcze 5 osiowe będzie oferowało najkrótszą możliwą ścieżkę realizacji każdej operacji. Posejdon to maszyny, który oferują wzorową precyzję geometryczną. Sprzęt jest całkowicie odporny na oddziaływanie wysokiej temperatury generowanej podczas długotrwałych operacji realizowanych w najtrudniejszych stopach stosowanych w dzisiejszej technologii.

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry