CMS TECNOCUT EASYPUMP


Wzmacniacz wysokiego ciśnienia

CMS TECNOCUT GREENJET EVO

Wzmacniacz wysokiego ciśnienia

CMS TECNOCUT JETPOWER EVO

Wzmacniacz wysokiego ciśnienia

 Systemy do cięcia wodą – WaterJet

Maszyny WaterJet zostały zaprojektowane tak, aby można było je łatwo konfigurować i wdrażać w funkcjonujące procesy produkcyjne. W ofercie dostępnych jest wiele akcesoriów, które umożliwiają dostosowanie parametrów do potrzeb związanych ze specyfiką obrabianych materiałów. Dobrym przykładem wyposażenia tego typu są fabryczne wzmacniacze wysokiego ciśnienia (pompy), dzięki którym można dostosować ciśnienie i przepływ wody ze ścierniwem do każdego rodzaju głowicy tnącej.

Waterjet, czyli nowoczesna technologia cięcia strumieniem wodnym

WaterJet to ogólna nazwa dla grupy urządzeń przeznaczonych do cięcia i obróbki materiału przy pomocy strumienia wodnego. Choć technologia ta upowszechniła się jeszcze w latach 80. XX w., to dopiero teraz osiągnęła swoją technologiczną doskonałość. Ze względu na liczne zalety obróbka hydro-ścierna zyskuje coraz większą popularność w wielu branżach przemysłu:

 • motoryzacyjnej,
 • maszynowej,
 • elektronicznej,
 • lotniczej,
 • meblarskiej.

Przy pomocy systemów WaterJet można ciąć zarówno metal, drewno, tworzywa sztuczne, jak i ceramikę czy szkło. Poza tym laser wodny doskonale nadaje się do obróbki poliamidu czy płyt gumowych. Systemy do cięcia wodą pracują cicho i nie wydzielają toksycznych oparów.

Zalety technologii WaterJet

Dużą zaletą opisywanej technologii jest to, że po obróbce materiał ma bardzo wysoką jakość, jest pozbawiony poszarpanych brzegów, wygięć czy załamań. Dzięki niskiej temperaturze cięcia laser charakteryzuje się także małą siłą oddziałującą na obrabiany materiał. Dynamika prędkości i średnicy strumienia tnącego zmieniają się w zależności od rodzaju materiału, jego grubości i jakości, którą chce się finalnie uzyskać. 

To jednak nie wszystko. Cięcie wodą jest procesem w pełni zautomatyzowanym, do obsługi systemów wykorzystuje się wbudowane konsole z wyświetlaczem, które można zaprogramować w taki sposób, aby wykonywały seryjne operacje bez potrzeby ingerencji ze strony operatorów. W zależności od projektu możliwe jest cięcie proste, a także w torze kołowym, krzywoliniowym i w przestrzeni 3D.

Systemy do cięcia wodą CMS Polska

Systemy do cięcia wodą WaterJet dostępne są w ofercie firmy CMS Polska. To nowoczesne, zaawansowane technologicznie maszyny, które są w stanie sprostać najróżniejszym wymaganiom produkcyjnym. Cięcie i obróbka materiałów możliwe są dzięki zastosowaniu strugi wody pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu systemy do cięciawodą sprawdzą się nawet w przypadku bardzo twardych kompozytów o dużej grubości (np. stopów tytanu).

W naszym bogatym asortymencie znajdują się obrabiarki WaterJet o zróżnicowanych parametrach użytkowych. Zaprojektowano je w taki sposób, aby umożliwić łatwą konfigurację. W zależności od indywidualnych wymagań w systemach do cięcia wodą można zainstalować do 4 głowic 3- lub 5-osiowych. Prezentujemy następujące maszyny z serii Tecnocut:

 • EasyLine,
 • Idroline,
 • Milestone S,
 • Smartline,
 • Aquatec,
 • Proline.

Oferujemy również wzmacniacze wysokiego ciśnienia (pompy) wyróżniające się znaczną redukcją poboru mocy:

 • Tecnocut Easypump,
 • Tecnocut GreenJet Evo,
 • Tecnocut Jetpower Evo.

Zaufaj profesjonalistom!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wysokowydajnych i niezawodnych systemów WaterJet od CMS Polska. Oprócz sprzedaży wysyłkowej zajmujemy się także fachowym doradztwem i wsparciem serwisowym. Wspólnie dobierzemy optymalne rozwiązanie i z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące stosowania technologii WaterJet w praktyce.

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry