Gratowarki do stali

Oferujemy kilka modeli gratowarek do stali, które sprawdzają się jako urządzenia do wykańczania powierzchni i krawędzi elementów stalowych produkowanych w procesie obróbki skrawaniem. To doskonałe rozwiązanie do usuwania zadziorów i ostrych krawędzi oraz wygładzania powierzchni wyrobów produkowanych ze stali i innych materiałów. W ofercie dostępne są gratowarki różniące się wielkością i wyposażeniem, tak aby można było dopasować odpowiednią maszynę do potrzeb cyklu produkcyjnego.

Modułowe gratowarki do stali

Jedną z największych zalet gratowarek do produkowanych przez naszą firmę jest solidna konstrukcja i modułowa zabudowa przestrzeni roboczej. Dzięki temu każda maszyna może zostać wyposażona w optymalny zestaw modułów, który w danym cyklu sprawdzi się najlepiej. Warto dodać, że większe gratowarki, które mają więcej modułów, można zamówić z minimalną ich liczbą i doposażyć maszynę w trakcie użytkowania adekwatnie do potrzeb. To doskonałe rozwiązanie, gdy kupuje się urządzenie z myślą o rozwoju oraz podnoszeniu wydajności i jakości.

Zalety gratowarek do stali CMS

Jako zalety gratowarek do stali CMS wymienić można m.in.:

  • solidną konstrukcję;
  • konstrukcja typu monoblock;
  • możliwość prostego dostosowania każdej gratowarki do automatycznego procesu produkcyjnego;
  • budowę modułową zespołu gratującego i możliwość modyfikacji jego konfiguracji praktycznie w dowolnym momencie;
  • urządzenia do pochłaniania pyłów generowanych w gratowarkach pracujących na sucho;
  • opcjonalne magnetyczne stoły do separowania odpadów;
  • dodatkowe opcjonalne separatory magnetyczne;
  • wydajne chłodzenie cieczą w urządzeniach gratujących na mokro;
  • system pochłaniania mgiełki wodno-olejowej generowanej w procesie gratowania przez gratowarki pracujące na mokro.

Gratowarki o zmiennej wydajności i skuteczności

Gratowarki CMS mogą być wyposażone w różne moduły gratujące. Cierne elementy mogą różnić się średnicą wałów, co pozwala na korektę powierzchni styku elementu ściernego z obrabianą powierzchnią. Dostępne są również moduły wyposażone w szczotki ścierne, które są montowane na zespole planetarnym. To doskonałe wyposażenie do oczyszczania i wygładzania zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych powierzchni elementów produkowanych ze stali. Gratowarki z zespołem do pracy na mokro są bardziej wydajne i mają doskonałą jakość procesu gratowania w połączeniu z pełną kontrolą nad uciążliwym odpadem generowanym w jego trakcie.

Gratowanie krawędzi, powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych

Oferowane przez nas gratowarki mogą być wyposażone w dwa rodzaje zespołów gratujących, które różnią się wielkością. Doskonały efekt, jaki uzyskuje się podczas wykańczania elementów ze stali wynika z zastosowania zespołów z wałem ciernym w parze z zespołem szczotek ciernych, który doskonale uzupełnia i rozszerza proces o wydajną i skuteczną obróbkę krawędzi i powierzchni wewnętrznych.

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry