Centra obróbcze do tworzyw sztucznych

Wybór dobrego centrum obróbczego CNC do produkcji modeli, form itd oraz do obróbki różnej wielkości płyt z tworzyw sztucznych może okazać się kluczowy z perspektywy wydajności produkcji i możliwości realizacji różnego typu projektów. Frezowanie plastiku i kompozytów wymaga odpowiednich narzędzi skrawających oraz właściwego doboru ich prędkości obrotowych i posuwu.

Dzięki temu uzyskuje się optymalny efekt, czyli szybki czas realizacji i oczekiwane odwzorowanie projektu. Aby było to możliwe, konieczne jest zastosowanie dobrych, niezawodnych urządzeń zaprojektowanych do realizacji wymagających operacji obróbczych, jak frezowanie tworzyw sztucznych i kompozytów.

Zaletą frezarek CNC do obróbki modeli kompozytów i plastiku są m.in.:

  • solidna konstrukcja;
  • precyzyjny system sterowania;
  • dopracowana precyzyjna mechanika;
  • stoły robocze dopasowane do specyfiki realizowanych operacji;
  • duży zakres przejść w każdej osi;
  • dopasowane głowice i wrzeciona;
  • możliwość szybkiej wymiany narzędzi.

Stoły robocze w obrabiarkach CNC do obróbki modeli

Oferujemy cztery modele obrabiarek CNC do obróbki tworzywa, kompozytów różnej wielkości. Jak wiadomo prawidłowe ustawienie i zamocowanie obrabianych elementów to jeden z ważniejszych czynników wpływających na jakość operacji obróbki w prawidłowo skonfigurowanym cyklu produkcyjnym.

Oferujemy maszyny do frezowania plastiku, które są wyposażone w  stoły robocze, które stanowią optymalne podparcie dla frezowanych modeli i płyt z tworzyw sztucznych. Podczas konfiguracji maszyny, warto też rozważyć inwestycję w nowy system podciśnieniowy X-Vacuum.

To doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się zarówno przy frezowaniu większych formatek czy modeli, jak i przy obrabianiu mniejszych detali. Nowy system automatycznie dopasowuje się do wymiarów płyty czy modelu z tworzywa i dobiera parametry tak, aby wyeliminować odkształcanie się elementu i nie dopuścić do jego przesunięcia w trakcie frezowania.

Duży zakres przejścia w każdej osi

Ważnym elementem podczas planowania i programowania frezowania płyt i modeli z tworzyw sztucznych na obrabiarkach CNC, jest dostępny zakres przejścia w każdej osi. Maszyny CNC umożliwiające realizację długich przejść w każdej osi charakteryzują się większą wydajnością. Można na nich realizować zaawansowane operacje obróbki CNC na dużych modelach o skomplikowanym kształcie.

Warto zauważyć, że oferowane przez nas frezarki CNC są fabrycznie wyposażone w zaawansowane zespoły robocze, w tym wrzeciona i narzędzia, które umożliwiają realizację przejść o optymalnej długości na każdej z osi. Dzięki temu ogranicza się częstotliwość  ich wymiany i co się z tym wiąże czas czynności przygotowawczych w trakcie frezowania modeli i płyt z tworzywa sztucznego na danym stanowisku.

Dopasowane głowice i wrzeciona 

Jednym z ciekawszych rozwiązań na rynku w zakresie zarządzania wymianą narzędzi we frezarkach CNC jest oferowany przez nas system FAST rack. To doskonałe rozwiązanie, które ogranicza czas wymiany narzędzia do niespełna 15. sekund. Magazyn systemu wymiany narzędzi FAST rack mieści do 14 narzędzi dopasowanych do potrzeb wynikających z realizacji kolejnych przejść realizowanych w ramach jednej obróbki modelu lub płyty na obrabiarce CNC.v

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry