Masterform – do produkcji wyrobów twinsheet

Maszyna do formowania termicznego , mechanicznego i do produkcji wyrobów „twin-sheet”.

Stworzony specjalnie do formowania kompozytów zbudowanych z długich włókien. Siła docisku dochodzi do 100 ton. Dzięki mechanicznemu formowaniu można formować materiały, które nie mogą być podgrzewane, bądź których kształty są bardzo skomplikowane. Maszyna może pracować również jak zwykła termoformierka. Dodatkowo jest przystosowana do produkcji detali w technologii „twin sheet”. Do obsługi wszystkich funkcji maszyny wystarczy jeden operator ponieważ wszystkie jej funkcje są zautomatyzowane.

Precyzyjne formowanie detali w aplikacji twin sheet

Maszyna formierska Masterform została wyposażona w dwuczęściowy system podgrzewania, który składa się z dwóch stacji grzejących o takich samych parametrach. Zastosowanie oddzielnych stacji z możliwością niezależnego sterowania parametrami grzania każdego z arkuszy daje szereg nowych możliwości.

Stacje mogą równolegle przygotowywać arkusze do formowania w aplikacji twin sheet, tak aby uzyskać optymalne połączenie obu łączonych ze sobą warstw. Dzięki temu łatwiej jest łączyć ze sobą arkusze, które różnią się grubością, rodzajem powierzchni, kolorem i materiałem, z którego są wykonane. Arkusze podgrzewane w tym samym czasie, trafiają pod prasę idealnie przygotowane do utworzenia połączenia twin sheet. Dzięki opcji równoległego przygotowywania obu elementów w jednym urządzeniu Masterform znacznie upraszcza proces produkcji elementów tego typu.

To doskonałe rozwiązanie do montażu wewnętrznych części lub wzmocnień wielu różnych produktów. Urządzenie daje możliwość uzyskania wysokich parametrów jakościowych i pozwala na znaczną redukcję jednostkowego czasu produkcji elementów typu twin sheet. Co więcej, urządzenie można wykorzystać także do optymalizacji produkcji w procesie wytwarzanie w trybie single plate, czyli elementów składających się z jednego arkusza.

W przypadku produkcji w trybie single plate stacje grzewcze mogą działać w trybie wahadłowym. Dzięki takiej konfiguracji możliwe jest osiągnięcie produktywności wyższej nawet o ponad 60% w stosunku do maszyn pracujących w trybie standardowym. Efekt ten osiąga się dzięki możliwości przygotowywania arkusza, podczas gdy w tym samym czasie drugi jest formowany i chłodzony w stacji grzewczej.

Sektor wykorzystania maszyny:

  • transport
  • przemysł motoryzacyjny
  • tabor kolejowy
  • artykuły sanitarne
  • pojazdy specjalne
  • palety

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry