CMS MASTERFORM

Zwycięskie rozwiązanie na małej przestrzeni

Stworzony specjalnie do termoformowania długowłóknistych materiałów kompozytowych, działa z naciskiem do 100 ton, zapewniając najlepszą wierność formowania nawet w przypadku skomplikowanych kształtów i ciasnych krzywizn. Niezwykle wszechstronny i łatwy w zarządzaniu przez jednego operatora, skraca czas obróbki i umożliwia bardzo szybkie przezbrajanie.

 • Wszechstronna: maszyna umożliwia bardzo szybkie przezbrajanie, a także może pracować na materiałach niekompozytowych. Wszechstronność jest zwiększona przez system grzewczy, który działa po obu stronach płyty.
 • Zwarta: konstrukcja zapewnia ograniczone gabaryty i współpracuje z określonym systemem zintegrowanym z ruchomymi półkami, co pozwala na stworzenie połączenia między dwiema półformami.
 • Funkcjonalny: wystarczy jeden operator, aby zarządzać, ponieważ wszystkie funkcje są zautomatyzowane i samodzielnie programowalne.
 • Wymiary: od 1500 x 1200 mm do 3000 x 2000 mm.

TERMOFORMOWANIE: CMS uprościł sprawę!

Proste zarządzanie wszystkimi parametrami procesu dzięki prostemu i intuicyjnemu oprogramowaniu nadzorującemu opracowanemu ad-hoc dla procesu termoformowania. Gwarantuje o 53% krótszy czas nauki niż inne rozwiązania. Wszystkie zmienne zapisywane są w jednym programie, co gwarantuje powtarzalność wyników nawet po latach.

WYKONANE NA MIARĘ DLA TWINSHEET

Możliwość posiadania dwóch stacji grzewczych do formowania bliźniaczego. Dwie stacje są wyposażone w podwójne ogrzewanie do niezależnego zarządzania dwoma arkuszami, zapewniające optymalne ogrzewanie nawet przy różnych grubościach i kolorach, umożliwiając również całkowity dostęp do wewnętrznych powierzchni elementu w celu nałożenia wkładek lub konstrukcji.

NAJWYŻSZA PRECYZJA I WYDAJNOŚĆ W KLASIE

System obsługi stołu form ze wspólnymi kolumnami, które gwarantują idealne wyrównanie form bez użycia urządzeń centrujących. Ruch odbywa się za pomocą 8 silników bezszczotkowych z hydraulicznym systemem blokowania, który pozwala na osiągnięcie wysokich wartości zamknięcia do 120 ton regulowanych programowo.

 

WSZECHSTRONNA ELASTYCZNOŚĆ

Możliwość pracy również w trybie pojedynczego arkusza z procesami formowania próżniowego i ciśnieniowego, zarówno w trybie standardowym, jak iw cyklu wahadłowym, z wykorzystaniem drugiego stanowiska do podgrzewania arkusza podczas formowania i chłodzenia poprzedniego. W ten sposób uzyskuje się wydajność do 63% wyższą niż w wersji jednostanowiskowej. Możliwość rozciągania płyty podczas nagrzewania i formowania.

Masz pytanie dotyczące prezentowanego produktu?

Zapraszamy do kontaktu. 
Tel.: 61 814 35 69
Fax: 61 814 86 30
E-mail:  office@cms-polska.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę CMS POLSKA Spółka z o.o. z siedzibą w ul. Poznańska 75 60-185 Skórzewo, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

  Administratorem danych osobowych jest CMS POLSKA Spółka z o.o., z siedzibą w Szkórzewie (60-185), ul. Poznańska 75. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.

  Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

  Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

  Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
  wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
  sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

  Scroll to Top
  Przewiń do góry