CMS ETHOS

5-osiowe centrum obróbcze do obróbki szybkościowej
Centrum obróbcze ze sterowaniem numerycznym zaprojektowane zgodnie z filozofią CMS:

Maszyna jest syntezą doświadczeń zdobytych w branży motoryzacyjnej i lotniczej. Konstrukcja i zastosowane rozwiązania techniczne wraz z wybranymi komponentami zapewniają wysoki stopień wykończenia, duże prędkości obróbki, niezawodność, sztywność konstrukcji, elastyczność użytkowania i wysoką produktywność.

ETHOS jest również dostępny z:

 • Zdejmowane stoły APC, które umożliwiają załadunek i rozładunek poza obszarem roboczym,
 • Stół obrotowy (TR): upraszcza załadunek / rozładunek poza maszyną i umożliwia cykl wahadłowy wykorzystujący cały obszar roboczy,
 • Podwójny mostek z podwójną jednostką operacyjną
  5-osiowe rozwiązanie hybrydowe: frezowanie + cięcie strumieniem wody z łapaczem,
 • Uniwersalny system, w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez CMS, do automatycznego mocowania części o skomplikowanych kształtach (UHF)

DOKŁADNOŚĆ, JAK NIGDY NIE WYOBRAŁEŚ

Dzięki technologii Aero-Design konstrukcje maszyn charakteryzują się nawet o 23% wyższą sztywnością konstrukcyjną w stosunku do średniej kategorii, przy jednoczesnej wysokiej zdolności pochłaniania drgań. Ponadto recyrkulacyjne prowadnice rolkowe i kinematyka zerowego luzu pozwalają na osiągnięcie dokładności niespotykanych wcześniej w podobnych typach centrów obróbkowych. Połączenie z najnowocześniejszymi przyspieszeniami i prędkościami zapewnia, że ​​efektem końcowym jest idealna równowaga między precyzją a prędkością dla najbardziej wymagających produkcji, takich jak motoryzacja i lotnictwo.

MOC I KONTROLA

Ethos może być wyposażony w innowacyjną 5-osiową jednostkę sterującą wyposażoną w silniki momentowe na obrotowych osiach; technologia ta umożliwia bezpośrednie sprzężenie między silnikami i osiami, eliminując wszystkie elementy przekładni, a tym samym wszelkie niedokładności i zużycie mechaniczne; silniki momentowe pozwalają również na osiągnięcie nawet 5-krotnie wyższych przyspieszeń i prędkości niż tradycyjne rozwiązania, gwarantując 41% wyższą precyzję.

UHF: UNIWERSALNY SYSTEM CMS DO AUTOMATYCZNEGO BLOKOWANIA ELEMENTÓW * (* OPATENTOWANY)

Tradycyjnie problem mocowania skomplikowanych elementów jest rozwiązywany za pomocą dedykowanego sprzętu dla każdego pojedynczego elementu; rozwiązanie jest zatem drogie zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i logistycznym (składowanie i przeładunek), ale przede wszystkim nie jest wydajne przy produkcji jednostkowych lub bardzo małych partii, jak to często ma miejsce na przykład w lotnictwie. CMS opracował uniwersalny i automatyczny system zamykania, który jest w stanie w ciągu kilku chwil zmienić konfigurację, aby podążać za niezwykle złożonymi kształtami każdego nowego elementu. Zero przestojów: rewolucja w wydajności i zarządzaniu produkcją.

LEPSZE I SZYBSZE

Wysoka moc operacyjna, precyzja geometryczna i niezawodność nawet w najbardziej złożonych procesach prowadzą do jednego rezultatu: szybszej produkcji lepszych elementów. etos ma na celu dostosowanie się do Twojej rzeczywistości i uczynienie jej jeszcze bardziej wydajną i konkurencyjną.

Masz pytanie dotyczące prezentowanego produktu?

Zapraszamy do kontaktu. 
Tel.: 61 814 35 69
Fax: 61 814 86 30
E-mail:  office@cms-polska.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę CMS POLSKA Spółka z o.o. z siedzibą w ul. Poznańska 75 60-185 Skórzewo, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

  Administratorem danych osobowych jest CMS POLSKA Spółka z o.o., z siedzibą w Szkórzewie (60-185), ul. Poznańska 75. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.

  Przewiń do góry