CMS POSEIDON

Maszyny są wynikiem doświadczenia zdobytego w branży jachtowej i motoryzacyjnej. Konstrukcja i przyjęte rozwiązania techniczne, wraz z wybranymi komponentami, zapewniają wysoki stopień wykończenia, wysokie prędkości przetwarzania, niezawodność, sztywność, elastyczność użytkowania i wysoką wydajność.

 • Duże wymiary obszaru roboczego pozwalają na łatwą obróbkę średnich i dużych elementów,
 • Moc wrzecion od 8,5 do 40 kW, precyzja geometryczna i niezawodność nawet w najbardziej skomplikowanych procesach,
 • Modułowa konstrukcja, niezwykle wszechstronny rozwiązania, łatwo dostosowujące się do potrzeb klientów pracujących w bardzo wymagających warunkach.

Maszyna Poseidon jest również dostępna z następującym wyposażeniem:

 • Rozkładane stoły APC, które umożliwiają załadunek i rozładunek poza obszarem roboczym,
 • Stół obrotowy (TR): upraszcza załadunek / rozładunek na zewnątrz maszyny i pozwala na cykl wahadłowy z wykorzystaniem pełnego obszaru roboczego,
 • Podwójny most z podwójną jednostką sterującą,
 • 5-osiowe rozwiązanie hybrydowe: frez + cięcie strumieniem wody,
 • Uniwersalny system, w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez CMS, do cięcia elementów z laminatu po rozformowaniu z uwzględnieniem różnicy realnej geometrii detalu w odniesieniu do cyfrowego modelu,
 • CMS Kreator innowacyjny system hybrydowy pozwalający na zainstalowanie na maszynie ekstrudera drukującego 3D.

ZALETY:

DACH HARMONIJKOWY 

Dach zamyka maszynę od góry i znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się pyłu poza maszyną. Dach redukuje również ilość powietrza potrzebną do prawidłowego działania odciągu. Specjalne prześwitujące włókna gwarantują obszerne oświetlenie w strefie pracy. Harmonijki, które poruszają się wzdłuż osi X są wyposażone w system pozwalający na otwieranie i zamykanie w czasie operacji załadowczych i wyładowczych. Opcja wyposażona w lampy gwarantujące odpowiednie oświetlenie strefy obróbczej.

 

CIĘCIE ULTRASONICZNE
(OPCJA WYMAGA ELEKTROWRZECIONA 20 KW)

System cięcia ultrasonicznego wymaga wyposażenia maszyny w elektrowrzeciono 20 kW, które posiada dodatkową 6 oś. Jest to system specjalnie zaprojektowany do szybkościowego cięcia aluminiowych lub kompozytowych wypełniaczy komórkowych, aramidów, pianek i materiałów kompozytowych. Wyposażenie maszyny w ten system nie utrudnia, ani nie eliminuje jej możliwości jako zwykłej frezarki 5-osiowej. Urządzenie, które jest odpowiedzialne za cięcie, jest bardzo łatwo dostępne z magazynku, z którego pobierane jest automatycznie i może być wyposażone w różnorodne narzędzia. 

CMS CREATOR – MASZYNA PRZYSTOSOWANA DO ZAMONTOWANIA W PRZYSZŁOŚCI EKSTRUDERA DO DRUKOWANIA 3D

 

Masz pytanie dotyczące prezentowanego produktu?

Zapraszamy do kontaktu. 
Tel.: 61 814 35 69
Fax: 61 814 86 30
E-mail:  office@cms-polska.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę CMS POLSKA Spółka z o.o. z siedzibą w ul. Poznańska 75 60-185 Skórzewo, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

  Administratorem danych osobowych jest CMS POLSKA Spółka z o.o., z siedzibą w Szkórzewie (60-185), ul. Poznańska 75. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.

  Przewiń do góry