CMS ARES

Mobilne portalowe centra obróbcze zaprojektowane specjalnie do szybkościowej obróbki materiałów kompozytowych i stopów aluminium, oferujące wyjątkową dynamikę ruchu w celu zapewnienia wysokiej wydajności.

 • Konstrukcja monoblokowa zapewnia redukcję wibracji generowanych przez obróbkę i doskonałą jakość wykończenia,
 • Szeroka gama elektrowrzecion, całkowicie zaprojektowana i wyprodukowana w ramach SCM Group,
 • Wiele możliwych konfiguracji obszarów roboczych (pojedynczy obszar lub cykl wahadłowy),
 • CMS Adaptive Technology, funkcja zintegrowana ze sterowaniem, która pozwala operatorowi uzyskać maksymalne parametry usuwania materiału na danej powierzchni przywołując określone mapowanie. Technologia adaptacyjna znacznie skraca czas cyklu na skomplikowanych powierzchniach, nie pogarszając jakości wykończenia,
 • Dostępne wersje: stół stały (FT), stół obrotowy (RT), stoły jeżdżące przód / tył (APC) oraz stół przelotowy, 
 • CMS Kreator innowacyjny system hybrydowy pozwalający na zainstalowanie na maszynie ekstrudera drukującego 3D,
 • Szeroki wybór NC – Osai, Fanuc, Siemens, Heidenhain,
 • Jedyna na rynku wersja maszyny ze stołem jeżdżącym przez strefę pracy, z przodu za maszynę,
 • Maszyna jest dostępna w wersji z dodatkowymi bezpośrednimi enkoderami zwiększającymi jej dokładność.
 

ZALETY: 

DACH HARMONIJKOWY 
Dach zamyka maszynę od góry i znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się pyłu poza maszyną. Dach redukuje również ilość powietrza potrzebną do prawidłowego działania odciągu. Specjalne prześwitujące włókna gwarantują obszerne oświetlenie w strefie pracy. Harmonijki, które poruszają się wzdłuż osi X są wyposażone w system pozwalający na otwieranie i zamykanie w czasie operacji załadowczych i wyładowczych. Opcja wyposażona w lampy gwarantujące odpowiednie oświetlenie strefy obróbczej.

CIĘCIE ULTRASONICZNE
(OPCJA WYMAGA ELEKTROWRZECIONA 20 KW)
System cięcia ultrasonicznego wymaga wyposażenia maszyny w elektrowrzeciono 20 kW, które posiada dodatkową 6 oś. Jest to system specjalnie zaprojektowany do szybkościowego cięcia aluminiowych lub kompozytowych wypełniaczy komórkowych, aramidów, pianek i materiałów kompozytowych. Wyposażenie maszyny w ten system nie utrudnia, ani nie eliminuje jej możliwości jako zwykłej frezarki 5-osiowej. Urządzenie, które jest odpowiedzialne za cięcie, jest bardzo łatwo dostępne z magazynku, z którego pobierane jest automatycznie i może być wyposażone w różnorodne narzędzia.

 

Masz pytanie dotyczące prezentowanego produktu?

Zapraszamy do kontaktu. 
Tel.: 61 814 35 69
Fax: 61 814 86 30
E-mail:  office@cms-polska.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę CMS POLSKA Spółka z o.o. z siedzibą w ul. Poznańska 75 60-185 Skórzewo, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

  Administratorem danych osobowych jest CMS POLSKA Spółka z o.o., z siedzibą w Szkórzewie (60-185), ul. Poznańska 75. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.

  Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

  Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

  Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
  wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
  sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

  Scroll to Top
  Przewiń do góry