CMS ETHOS

5-osiowe centrum obróbcze do obróbki szybkościowej
Centrum obróbcze ze sterowaniem numerycznym zaprojektowane zgodnie z filozofią CMS:

Maszyna jest syntezą doświadczeń zdobytych w branży motoryzacyjnej i lotniczej. Konstrukcja i zastosowane rozwiązania techniczne wraz z wybranymi komponentami zapewniają wysoki stopień wykończenia, duże prędkości obróbki, niezawodność, sztywność konstrukcji, elastyczność użytkowania i wysoką produktywność.

ETHOS jest również dostępny z:

 • Zdejmowane stoły APC, które umożliwiają załadunek i rozładunek poza obszarem roboczym,
 • Stół obrotowy (TR): upraszcza załadunek / rozładunek poza maszyną i umożliwia cykl wahadłowy wykorzystujący cały obszar roboczy,
 • Podwójny mostek z podwójną jednostką operacyjną
  5-osiowe rozwiązanie hybrydowe: frezowanie + cięcie strumieniem wody z łapaczem,
 • Uniwersalny system, w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez CMS, do automatycznego mocowania części o skomplikowanych kształtach (UHF)

DOKŁADNOŚĆ, JAK NIGDY NIE WYOBRAŁEŚ

Dzięki technologii Aero-Design konstrukcje maszyn charakteryzują się nawet o 23% wyższą sztywnością konstrukcyjną w stosunku do średniej kategorii, przy jednoczesnej wysokiej zdolności pochłaniania drgań. Ponadto recyrkulacyjne prowadnice rolkowe i kinematyka zerowego luzu pozwalają na osiągnięcie dokładności niespotykanych wcześniej w podobnych typach centrów obróbkowych. Połączenie z najnowocześniejszymi przyspieszeniami i prędkościami zapewnia, że ​​efektem końcowym jest idealna równowaga między precyzją a prędkością dla najbardziej wymagających produkcji, takich jak motoryzacja i lotnictwo.

MOC I KONTROLA

Ethos może być wyposażony w innowacyjną 5-osiową jednostkę sterującą wyposażoną w silniki momentowe na obrotowych osiach; technologia ta umożliwia bezpośrednie sprzężenie między silnikami i osiami, eliminując wszystkie elementy przekładni, a tym samym wszelkie niedokładności i zużycie mechaniczne; silniki momentowe pozwalają również na osiągnięcie nawet 5-krotnie wyższych przyspieszeń i prędkości niż tradycyjne rozwiązania, gwarantując 41% wyższą precyzję.

UHF: UNIWERSALNY SYSTEM CMS DO AUTOMATYCZNEGO BLOKOWANIA ELEMENTÓW * (* OPATENTOWANY)

Tradycyjnie problem mocowania skomplikowanych elementów jest rozwiązywany za pomocą dedykowanego sprzętu dla każdego pojedynczego elementu; rozwiązanie jest zatem drogie zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i logistycznym (składowanie i przeładunek), ale przede wszystkim nie jest wydajne przy produkcji jednostkowych lub bardzo małych partii, jak to często ma miejsce na przykład w lotnictwie. CMS opracował uniwersalny i automatyczny system zamykania, który jest w stanie w ciągu kilku chwil zmienić konfigurację, aby podążać za niezwykle złożonymi kształtami każdego nowego elementu. Zero przestojów: rewolucja w wydajności i zarządzaniu produkcją.

LEPSZE I SZYBSZE

Wysoka moc operacyjna, precyzja geometryczna i niezawodność nawet w najbardziej złożonych procesach prowadzą do jednego rezultatu: szybszej produkcji lepszych elementów. etos ma na celu dostosowanie się do Twojej rzeczywistości i uczynienie jej jeszcze bardziej wydajną i konkurencyjną.

Masz pytanie dotyczące prezentowanego produktu?

Zapraszamy do kontaktu. 
Tel.: 61 814 35 69
Fax: 61 814 86 30
E-mail:  office@cms-polska.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę CMS POLSKA Spółka z o.o. z siedzibą w ul. Poznańska 75 60-185 Skórzewo, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

  Administratorem danych osobowych jest CMS POLSKA Spółka z o.o., z siedzibą w Szkórzewie (60-185), ul. Poznańska 75. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.

  Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

  Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

  Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
  wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
  sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

  Scroll to Top
  Przewiń do góry