CMS POSEIDON

Maszyny są wynikiem doświadczenia zdobytego w branży jachtowej i motoryzacyjnej. Konstrukcja i przyjęte rozwiązania techniczne, wraz z wybranymi komponentami, zapewniają wysoki stopień wykończenia, wysokie prędkości przetwarzania, niezawodność, sztywność, elastyczność użytkowania i wysoką wydajność.

 • Duże wymiary obszaru roboczego pozwalają na łatwą obróbkę średnich i dużych elementów,
 • Moc wrzecion od 8,5 do 40 kW, precyzja geometryczna i niezawodność nawet w najbardziej skomplikowanych procesach,
 • Modułowa konstrukcja, niezwykle wszechstronny rozwiązania, łatwo dostosowujące się do potrzeb klientów pracujących w bardzo wymagających warunkach.

Maszyna Poseidon jest również dostępna z następującym wyposażeniem:

 • Rozkładane stoły APC, które umożliwiają załadunek i rozładunek poza obszarem roboczym,
 • Stół obrotowy (TR): upraszcza załadunek / rozładunek na zewnątrz maszyny i pozwala na cykl wahadłowy z wykorzystaniem pełnego obszaru roboczego,
 • Podwójny most z podwójną jednostką sterującą,
 • 5-osiowe rozwiązanie hybrydowe: frez + cięcie strumieniem wody,
 • Uniwersalny system, w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez CMS, do cięcia elementów z laminatu po rozformowaniu z uwzględnieniem różnicy realnej geometrii detalu w odniesieniu do cyfrowego modelu,
 • CMS Kreator innowacyjny system hybrydowy pozwalający na zainstalowanie na maszynie ekstrudera drukującego 3D.

ZALETY:

DACH HARMONIJKOWY 

Dach zamyka maszynę od góry i znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się pyłu poza maszyną. Dach redukuje również ilość powietrza potrzebną do prawidłowego działania odciągu. Specjalne prześwitujące włókna gwarantują obszerne oświetlenie w strefie pracy. Harmonijki, które poruszają się wzdłuż osi X są wyposażone w system pozwalający na otwieranie i zamykanie w czasie operacji załadowczych i wyładowczych. Opcja wyposażona w lampy gwarantujące odpowiednie oświetlenie strefy obróbczej.

 

CIĘCIE ULTRASONICZNE
(OPCJA WYMAGA ELEKTROWRZECIONA 20 KW)

System cięcia ultrasonicznego wymaga wyposażenia maszyny w elektrowrzeciono 20 kW, które posiada dodatkową 6 oś. Jest to system specjalnie zaprojektowany do szybkościowego cięcia aluminiowych lub kompozytowych wypełniaczy komórkowych, aramidów, pianek i materiałów kompozytowych. Wyposażenie maszyny w ten system nie utrudnia, ani nie eliminuje jej możliwości jako zwykłej frezarki 5-osiowej. Urządzenie, które jest odpowiedzialne za cięcie, jest bardzo łatwo dostępne z magazynku, z którego pobierane jest automatycznie i może być wyposażone w różnorodne narzędzia. 

CMS CREATOR – MASZYNA PRZYSTOSOWANA DO ZAMONTOWANIA W PRZYSZŁOŚCI EKSTRUDERA DO DRUKOWANIA 3D

 

Masz pytanie dotyczące prezentowanego produktu?

Zapraszamy do kontaktu. 
Tel.: 61 814 35 69
Fax: 61 814 86 30
E-mail:  office@cms-polska.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę CMS POLSKA Spółka z o.o. z siedzibą w ul. Poznańska 75 60-185 Skórzewo, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

  Administratorem danych osobowych jest CMS POLSKA Spółka z o.o., z siedzibą w Szkórzewie (60-185), ul. Poznańska 75. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.

  Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

  Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

  Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
  wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
  sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

  Scroll to Top
  Przewiń do góry