CMS YPSOS

CMS YPSOS służy do obróbki szkła i pozwala na szeroki zakres operacji jak zatępianie, szlifowanie, polerowanie, frezowanie oraz wiercenie.

Może funkcjonować jako samodzielna maszyna, w linii z wiertarką-frezarką lub wewnątrz linii do produkcji szyb zespolonych.

Maszyna łączy precyzję i jakość z zaletami produktywności i wszechstronności typowymi dla obróbki pionowej.

Dostępna jest w trzech standardowych rozmiarach. Umożliwia obróbkę małych i dużych płyt o maksymalnych wymiarach do 6000 x 3300 mm (większe wymiary dostępne są na zamówienie).

CMS YPSOS gwarantuje :

  • Maksymalną wydajności dzięki szlifowaniu na gładko

Może zostać wyposażona w drugie wrzeciono, zdolne do wykonywania operacji zatępiania, szlifowania oraz polerowania. Druga głowica może być doposażona w obrotowy magazyn narzędziowy.

  •  Prostą i intuicyjną obsługę

Nowe oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wydajność sterowania numerycznego i interfejsu użytkownika. Wynik?

  • Inteligentne sterowanie

Praca maszyny monitorowana jest  na bieżąco. Pozwala to automatycznie kontrolować czas cyklu  i operacje wykańczające.

  • Automatyczny odczyt trzech rozmiarów szkła i pomiar off-size

System automatycznie wykrywa błędy w prostoliniowości boków na prostokątnych i kwadratowych arkuszach (maksymalnie do ± 5 mm), modyfikując w rezultacie proces obróbki. Ten całkowicie nowy proces pomiarowy wyposażony został w precyzyjny i niezawodny napęd zębatkowy i umieszczony jest tak, by nie miał kontaktu z wodą.

  • Wiercenie w dowolnej części płyty 

Tylne wrzeciono wiertarskie przeznaczone jest do wiercenia w szkle i może dotrzeć do dowolnego obszaru płyty bez żadnych ograniczeń. Wiertarka umożliwia zastosowanie wierteł rdzeniowych o średnicy do 50 mm i jest wyposażona w system chłodzenia bezpośrednio zintegrowany z systemem docisku szkła.

CNC YPSOS może zostać wyposażone w drugie wrzeciono, zdolne do wykonywania operacji takich, jak zatępianie, szlifowanie i polerowanie. Druga głowica może być doposażona w obrotowy magazyn narzędziowy.
Maszyna daje możliwość zainstalowania do dwóch magazynów obrotowych, w których mieszczą się oprawki narzędziowe ISO40.      Każdy magazynek ma 13 stanowisk i w każdej oprawce można umieścić narzędzie o grubości do 50 mm.
Istnieje również możliwość zainstalowania narzędzi wieloprofilowych, takich jak frezy i profile łączone.

 

Projektanci CMS zoptymalizowali układ i rozmiar ssawek, aby umożliwić wyjątkową przyczepność: od najmniejszych elementów (420 mm x 270 mm) do większych (maksymalne wymiary w zależności od wybranego rozmiaru).
Ponadto, ruchy każdej pojedynczej ssawki charakteryzują się doskonałą gładkością i wysoką sztywnością. Ochrona przed wodą i resztkami szkła jest zagwarantowana dzięki zastosowaniu odpowiednio mieszków z materiału polimerowego oraz osłon prowadnic wykonanych z aluminium lub stali nierdzewnej.

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry