Obecnie proces produkcji opiera się głównie na wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, które w sposób powtarzalny i niezwykle dokładny wykonują różne czynności za człowieka. Do takich sprzętów należą właśnie maszyny CNC gwarantujące precyzyjną i szybką obróbkę materiałów takich jak szkło, plastik czy metal. Zachęcamy do przekonania się sposób działają urządzenia numeryczne oferowane przez dystrybutora CMS Polska oraz gdzie i w jakim celu są wykorzystywane!

Czym właściwie są obrabiarki CNC i do jakich zadań zostały stworzone?

CNC to skrót, za którym kryje się określenie Computerized Numerical Control – komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Maszyny działające na tej zasadzie są zaprogramowane do automatycznej pracy w profesjonalnych zakładach produkcyjnych czy wytwórczych. Wykorzystuje się je do obróbki różnego rodzaju materiałów – szkła, metalu czy tworzyw sztucznych – oraz do wykonywania z nich nawet bardzo skomplikowanych elementów oraz części z precyzyjnym detalem. Dla procesu produkcji sterowanego za pomocą minikomputera kluczowy jest czas i powtarzalność wykonywanych czynności – urządzenia CNC są w stanie szybko wykonać produkty w tym samym kształcie i wielkości.

Działanie maszyny CNC – poszczególne etapy procesu produkcji

Proces produkcji z wykorzystaniem obrabiarki CNC rozpoczyna się od programowania maszyny. Na samym początku wykonuje się projekt komputerowy, który potem przetwarza się na system sterowania maszyny oraz wykonanie. Współczesne systemy numeryczne dla zakładów przemysłowych i produkcyjnych wymagają jednak obsługi przez doświadczonego operatora – osoby, która kontroluje cały proces, poprawia błędy w oprogramowaniu oraz w razie potrzeby serwisuje urządzenie.

Najpopularniejsze typy maszyn CNC oraz elementy ich wyposażenia – z czego składają się obrabiarki?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele obrabiarek umożliwiających sprawne wycinanie kształtów, spawanie oraz wiele innych czynności polegających na opracowywaniu materiałów. Firma CMS Polska jest w stanie dostarczyć pojedyncze maszyny numeryczne według specyfikacji wskazanej przez Klienta i nie tylko! Poszukujemy również kompleksowych rozwiązań oferując kilka urządzeń w linii, a także gwarantując ich profesjonalny serwis.

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry