Nowoczesne frezarki czy inne urządzenia wykorzystywane w procesie produkcji to coraz częściej wybierane sprzęty – dlaczego?

Dzięki sterowaniu numerycznemu obrabiarki CNC zapewniają powtarzalną pracę, a tym samym umożliwiają szybsze i dokładniejsze wykonanie określonych czynności niż w przypadku pracy manualnej. Aby jednak osiągnąć takie efekty należy odpowiednio przygotować maszynę do długotrwałej produkcji różnego rodzaju elementów i części.

Metody programowania komputerowego maszyn CNC – na czym polegają i czemu służą?

Programowanie maszyn CNC to proces polegający na doborze odpowiedniego języka, który będzie odpowiadał za mechanizmy działania obrabiarki. W większości urządzeń stosuje się tzw. sterowanie numeryczne i oprogramowanie przetwarzające cyfrowe informacje i generujące pożądane ruchy maszyn CNC. Najpopularniejszym systemem umożliwiającym wstępne programowanie maszyny i przygotowanie jej do pracy jest G-Code. Jest to ręcznie napisany lub automatycznie wygenerowany kod pasujący do większości urządzeń sterowanych numerycznie. Pomaga on zaplanować działania podejmowane przez maszynę, jak np. kontrolowane posuwy, użycie narzędzi odpowiedzialnych za obcinanie, frezowanie, wiercenie czy szlifowanie. W przypadku awarii jednego urządzenia istnieje możliwość przeniesienia kodu na inną obrabiarkę, utrzymując tym samym ciągłość produkcji i procesów.

Jeżeli jesteście Państwo operatorami obrabiarek CNC i zależy Wam na nauce nie tylko prawidłowej obsługi, ale również przygotowywaniu maszyn do efektywnej i w pełni zautomatyzowanej pracy, to zachęcamy do skorzystania z usług oferowanych przez CMS Polska. Zajmujemy się nie tylko wykonywaniem prac techniczno-komputerowych, mających na celu odpowiednie zaprogramowanie obrabiarek, ale także przeprowadzaniem szkoleń dla przyszłych i obecnych operatorów maszyn CNC.

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry