Obecnie na rynku dostępnych jest wiele maszyn numerycznych służących do zautomatyzowanej pracy w liniach produkcyjnych czy w zakładach przemysłowych. Aby zdecydować się na właściwe urządzenie CNC takie jak profesjonalne centra obróbcze czy stoły do cięcia CNC, warto wziąć pod uwagę takie aspekty, jak rodzaj materiału, warunki panujące w zakładzie czy pożądany efekt, który chce się osiągnąć z pomocą profesjonalnych centr obróbczych i nie tylko! Należy również posiadać wiedzę na temat dostępnych rodzajów urządzeń, dlatego w poniższym artykule poznają Państwo takie centra maszynowe jak frezarki, stoły do cięcia, gratowarki czy termoformierki, ich specyfikację, działanie oraz zastosowanie.

Wszystko, co należy wiedzieć o frezarkach CNC

Frezarki to sprzęty wykorzystywane do cięcia i obróbki matali, kompozytów, tworzyw sztucznych, plastiku i drewna. Można na nich obrabiać zarówno płaskie powierzchnie jak i kształty trójwymiarowe, wykonywać otwory, przygotowywać gwinty czy skomplikowane wzory. Firma CMS Polska posiada wiele frezarek z różnymi agregatami do obróbki w 5, 4 bądź trzech osiach.

Gratowarki do stali – urządzenia do profesjonalnej obróbki skrawaniem

Gratowarka to urządzenie przeznaczone do prac wykończeniowych elementów wykonanych z blachy stalowej, aluminiowej bądź z kompozytu. Wykorzystanie gratowarki jako jednego z końcowych etapów obróbki umożliwia osiągnięcie gładkich i precyzyjnych krawędzi. Wyróżnia się gratowarki pracujące na mokro i na sucho, która posiadają różne specjalne wyposażenie jak: stoły magnetycznego, odciągi wiórów, specjalne oprogramowanie, itd.

Termoformierka próżniowa, ciśnieniowa i twin-sheet do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Ostatnim rodzajem urządzeń numerycznych jest termoformierka. Maszyna do termoformowania służy do formowania płyt termoplastycznych za pomocą grzałek dolnych i górnych oraz podciśnieniu. W standardzie maszyny posiadają specjalne oprogramowanie dla tych, którzy nie znają procesu.

Maszyny zaprojektowane, aby sprostać oczekiwaniom Twojej produkcji.

Zaawansowana technologia to nasz wyznacznik jakości

Oprócz wysokiej klasy maszyn posiadamy również
wykwalifikowanych Polskich serwisantów, którzy od lat
sprawują opiekę nad serwisem i instalacją maszyn CMS SpA.

Scroll to Top
Przewiń do góry